layer

Pajzsmirigy

layer sublayer sublayer sublayer sublayer

VIP

Egy és kétágyas erkélyes szobáink állnak az Önök rendelkezésére.

layer sublayer

Tisztelt Hozzátartozók!

A jelenleg fennálló helyzet miatt kérjük, hogy készpénzes fizetés helyett átutalással szíveskedjenek rendezni a hotelszolgáltatási, illetve ápolási díjat. Átutaláskor a „közlemény” rovatban a beteg nevét kérjük feltüntetni. Számlamásolatot a felvi@szeretetkorhaz.hu címen tudnak igényelni.

Számlaszámaink:

MAZSIHISZ Szeretetkórház
11714006-20043489

MAZSIHISZ Szeretetkórházért Közhasznú Alapítvány
11714006-20407234

Megértésüket köszönjük!

Tisztelt Érdeklődők!

A jelenlegi helyzetre tekintettel és betegeink, orvosaink védelmében bizonytalan ideig szüneteltetjük járóbeteg szakrendeléseinket.

Köszönjük a megértésüket és türelmüket.

_  _

TISZTELT HOZZÁTARTOZÓK, TISZTELT LÁTOGATÓK!

Az Országos Tisztifőorvos rendelete alapján a MAZSIHISZ Szeretetkórház vezetősége teljes látogatási tilalmat rendelt el. A rendelet visszavonásáig a küldeményeket, csomagokat a főportán lehet leadni, amit munkatársaink eljuttatnak betegeink részére.

Kérjük, a látogatási  tilalomra vonatkozó döntésünket tudomásul venni, az Intézetünkben ápolt betegek és a dolgozók biztonsága érdekében.

A látogatási tilalom nem érinti a különösen méltányolandó eseteket, például a végstádiumban lévő betegektől való elbúcsúzást. Ilyenkor azonban a szolgáltató köteles megfelelő védőöltözetet biztosítani a látogatóknak.

A fentiek elbírálása Főigazgató és kezelőorvos hatásköre, az érintettek, kérjük vegyék fel a kapcsolatot a kezelőorvossal az engedély kiadására.

Engedéllyel rendelkező látogatók a főportán keresztül egyszer használatos védőköpeny és szájmaszk felvétele után léphetnek az intézet területére.

A tilalom március 8. napjától visszavonásig érvényes.

AZ ESETLEGES VÁLTOZÁSOKRÓL AZONNALI TÁJÉKOZTATÁST ADUNK

Rendelkező nyilatkozat a befizetett adó 1+1 százalékáról elérhető ITT

_  _

Közösen indítanak egészségügyi szakképzést a történelmi egyházak.

Közösen indítanak egészségügyi szakképzést a történelmi egyházak. Az erről szóló szándéknyilatkozatot szerdán Budapesten, a Magyarországi Zsidó Hitközségek Szövetségének (Mazsihisz) székházában írták alá a Szent Ferenc-kórház, a Betegápoló Irgalmasrendi Kórházak, a Bethesda Gyermekkórház és a Mazsihisz Szeretetkórház fenntartói és a kórházak vezetői, valamint a Magyarországi Evangélikus Egyház püspöke.

Bövebben: ITT

_  _

Magyar Gyógytornász és Fizioterapeuták Társasága XII. kongresszusa.

A MAZSIHISZ Szeretetkórház munkatársai újabb tudományos előadással képviselték az Intézményt az Egerben megrendezett Magyar Gyógytornász és Fizioterapeuták Társasága XII. kongresszusán. Tirnitzné Mészáros Eszter és Jakab Balázs gyógytornászok, valamint Horváth Eszter pszichológus munkájukban bemutatták egy saját fejlesztésű, idősekre adaptált, csoportos sporttevékenység előnyeit a mozgásszervi állapot javulására vonatkozóan, valamint ennek hatásait az időskori hangulatváltozással kapcsolatban. A bemutatott előadás felkeltette a hallgatóság figyelmét és örömmel üdvözölték az előadók geriátriai rehabilitációban mutatott újító törekvést.

Jelentős lépés a MAZSIHISZ Szeretetkórház rekonstrukciós programjában!

2019.08.29-én építési engedélyt kapott a MAZSIHISZ Szeretetkórház. Több hónapi előkészítő, tervező munka után, Budapest Főváros Kormányhivatala megadta az építési engedélyt kórházunknak. Ezzel jelentős lépést tettünk egy modern XXI. századi kórház megvalósítása érdekében. Építészeti elképzeléseinket a MAZSIHISZ vezetésével egyeztetve alakítottuk ki, amit a Fővárosi tervtanács, és a kerületi Főépítész is támogatott. A MAZSIHISZ elnöke és a kórház főigazgatója felügyelete mellett kialakításra került az új kórház orvos szakmai, építészeti, gazdasági, ápolási modellje.A rekonstrukciós program megvalósítása a Közbeszerzési Törvény hatálya alá tartozik, nyílt nemzeti és uniós eljárásrendben valósul meg.

MRT XXXVII. Vándorgyűlés 2018

A MAZSIHISZ Szeretetkórház gyógytornászai részt vettek az MRT XXXVII. Vándorgyűlésén

A MAZSIHISZ Szeretetkórház rehabilitációs teamje Dr. Ormos Gábor PhD vezetésével részt vett a Magyar Rehabilitációs Társaság XXXVII. Vándorgyűlésén Egerben, ahol Horváth Zsófia, Jakab Balázs, Tirnitzné Mészáros Eszter, Dr.Ormos Gábor PhD : „Az időskorúak eleséskockázatának becslésére alkalmas FRQ kérdőív hazai validálása” c. előadásukkal első díjat nyertek.

Az FRQ (Fall Risk Questionnaire) magyarul Eleséskockázat Kérdőív alkalmas, hogy az otthonukban vagy idősotthonban élők eleséskockázatát mérje, ezáltal felhívja a figyelmet az elesés veszélyeire.

FRQ- Eleséskockázati kérdőív: Letöltés